POZNAJMY SIĘ

O marce UNKY


Design ze sklejki i drewna.


Poznajmy się

Marka


Marka UNKY powstała na początku 2017 roku. Główną ideą jej założenia było  stworzenie produktu polskiego, cieszącego zmysł estetyczny i wrażliwość ekologiczną odbiorców. Dlatego do produkcji wykorzystuje tylko bezpieczne dla środowiska materiały, a całość produkcji – od zaprojektowania po gotowy wyrób  – odbywa się w Polsce.


Poznajmy się

Lampy


Pierwszym sztandarowym produktem marki są lampki nocne wykonane ze sklejki drewnianej, pokryte przyjaznymi naturze farbami wodnymi i zabezpieczone żywicą naturalną. Wykorzystane w nich oświetlenie LED nie tylko jest trwalsze od tradycyjnego, zużywa również mniej energii. Lampki zaprojektowane i wykonane z dbałością o każdy szczegół stały się uniwersalnym i stylowym dodatkiem nie tylko w dziecięcych pokoikach.POZNAJMY SIĘ

Anna Salamucha


Założycielką i twórczynią marki jest Anna Salamucha, absolwentka Wydziału Edukacji Artystycznej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Po studiach przez kilka lat pracowała na etacie zajmując się tworzeniem reklamy i identyfikacją wizualną. Projektując i wykonując rożnego rodzaju materiały reklamowe zetknęła się ze sklejką i  szybko okazało się, że będzie to jej ulubiony materiał twórczy, choćby ze względu na swój bliski naturze charakter.

I może nadal byłaby etatowym pracownikiem, gdyby …. nie została mamą. Trzech małych chłopców zupełnie postawiło jej świat do góry nogami i tak bardzo zrewolucjonizowało życie, że mimo iż jeszcze przez jakiś czas próbowała godzić obowiązki zawodowe z macierzyństwem, to szybko zdała sobie sprawę, że jedynym pracodawcą, który w pełni zrozumie i zaakceptuje jej fakt bycia mamą, może być dla niej tylko ona sama.

Zaczęły rodzić się koncepcje na rożnego rodzaju przedmioty i elementy wyposażenia wnętrz. Początkowo były to tworzone ze sklejki kuferki, pojemniki czy skrzynie na zabawki. Pomysł na lampki był wynikiem rozciągniętej w czasie analizy rynku. Mając już za sobą aranżację dziecięcych pokoików można było stwierdzić jakich elementów brakuje, albo po prostu są mało satysfakcjonujące. I tak w styczniu 2017 roku powstała pierwsza lampka…


Inni o marce UNKY :


http://unky.pl/wp-content/uploads/2018/04/fundusze_europejskie.jpg